- Otwórz plik Teoria A1.docx. Zastosuj styl podkreślenia linią podwójną i efekt kapitaliki do wyrazu Kapitaliki oraz dla tekstu Wszystkie wersaliki odstępy rozstrzelone co 3 pkt i kolor wyróżnienia żółty na górze strony 1.
- Dla akapitu rozpoczynającego się od słowa Kerning ustaw interlinię na Wielokrotność co 1,15 oraz obramowanie linią podwójną koloru zielonego o szerokości ¾ pkt.
- Pod akapitem Lista wielopoziomowa na pierwszej stronie dokumentu utwórz listę wielopoziomową:
- Wstaw znak podziału strony przed akapitem Style na pierwszej stronie dokumentu oraz znak podziału sekcji Ciągły przed akapitem Pokazywanie zakładek w dokumencie na drugiej stronie dokumentu.
- Utwórz nowy styl akapitu o nazwie „Podstawowy” na podstawie stylu Normalny i nadaj mu następujące cechy:
- czcionka Times New Roman 12 punktów,
- akapit wyjustowany, interlinia pojedyncza, wcięcie pierwszego wiersza 1,25.
Styl ma być Tylko w tym dokumencie.
Zastosuj styl Podstawowy do trzech kolejnych akapitów znajdujących się pod tekstem Używanie stylów na drugiej stronie.
- Tekst znajdujący się w trzech akapitach pod akapitem Używanie stylów na drugiej stronie rozmieść w trzech kolumnach jednakowej szerokości z odstępem 0,9 cm, rozdzielonych linią, tak aby każdy akapit znalazł się w oddzielnej kolumnie. Zapisz plik.
- Otwórz plik Tabele.docx. W Tabeli 1 w wierszu pierwszym zmień marginesy komórek na 0,3 cm oraz scal komórki 1 i 2.
- Konwertuj na tabelę tekst znajdujący się pod akapitem Tekst do konwersji na tabelę z autodopasowaniem do zawartości oraz Tabelę 3 na tekst z separatorami tekstu „/”. Zapisz plik.
- Otwórz plik Ilustracje i rysowanie.docx. Na rysunku 2 (buźka) umieść kształt prostokąt o wymiarach 2,5 cm x 5 cm wypełniony kolorem zielonym. Przesuń wstawiony kształt na spód. Zgrupuj wszystkie kształty z rysunku 2. Wyrównaj rysunek do prawej strony dokumentu.
- Do każdego rysunku w dokumencie dodaj podpis. Do podpisów zastosuj etykietę Przykład oraz numerację A,B,C. Przy tworzeniu podpisów wykorzystaj teksty umieszczone bezpośrednio pod rysunkami.
(Przykład A. Obrazki na kanwie utworzone …). - Na końcu dokumentu wstaw spis ilustracji. Zastosuj format Prosty, zaznacz opcję Pokaż numery stron, ustaw Znaki wiodące tabulacji: na kropki.
- Zmień tekst znaku wodnego na ECDL Advanced o układzie poziomym. Zapisz plik.
- Otwórz plik Sprzęt komputerowy i oprogramowanie.docx (hasło: qwerty). Usuń hasło. Na stronie 6 utwórz spis treści w formacie Wytworny z wykorzystaniem kropek jako znaków wiodących. Wartość w polu Pokaż poziomy ustaw na 2.
- Usuń zakładkę ROM, utwórz zakładkę RAM do tekstu Pamięć operacyjna RAM w punkcie 2.3.
- Oznacz hasła indeksu dla słów HDD, SSD, ROM, USB. Pod spisem treści utwórz indeks w formacie Nowoczesny z dołączonymi numerami stron i znakami wiodącymi tabulacji w postaci kropek.
- Wyświetl dokument w widoku konspektu, a następnie pod punktem 1.4. Tablety wstaw dokument podrzędny z pliku Tablety.docx. Zamknij widok konspektu. Usuń Podział sekcji (na następnej stronie) przy punkcie 1.4. Zapisz plik.
- Otwórz plik Wstawianie pól specjalnych.docx. Włącz śledzenie zmian w dokumencie. Na dole pierwszej strony odblokuj pole data zabezpieczone przed aktualizacją i zaktualizuj datę. W dolnej części czwartej strony wstaw pole wyświetlające słowa kluczowe z właściwości dokumentu. Zapisz plik.
- Otwórz plik Arkusze danych.docx. Na podstawie danych w Tabeli 4 utwórz wykres kołowy o tytule Skład pierwiastkowy skorupy ziemskiej. Do wykresu dodaj etykiety danych. Wykres umieść nad tekstem Wykres utworzony na podstawie danych w tabeli 4. Zapisz plik.
- Otwórz plik Formularze.docx. Na dole drugiej strony przy lewym marginesie wstaw formant zawartości – lista rozwijana o tytule Wykształcenie z elementami do wyboru: wyższe, średnie, gimnazjum, podstawowe. Zapisz plik.
- Wykonaj korespondencję seryjną stosując jako dokument główny Zaproszenie.docx. Jako źródło danych wskaż plik Lista.docx. Utwórz regułę z wykorzystaniem funkcji Jeśli…to…inaczej, która wyświetli tekst Pani w przypadku kobiet lub Pan w przypadku mężczyzn. Wyedytuj listę adresatów, wybierając do korespondencji osoby o imieniu Jan lub mieszkające w Przasnyszu. W miejsce kropek w dokumencie głównych wstaw odpowiednie pola (dane adresowe) korespondencji seryjnej. Scal dokument główny z listą adresatów i zapisz plik pod nazwą Korespondencja seryjna.docx.